درحال بارگذاری...

بهترین زمان سمپاشی گوجه فرنگی

دسته بندی: بلاگ پروازیاران سیرنگ

بهترین زمان سمپاشی گوجه فرنگی


بهترین زمان سمپاشی گوجه فرنگی

بهترین زمان سمپاشی گوجه فرنگی


انتخاب بهترین زمان سمپاشی به چه چیز بستگی دارد؟

درختان میوه سالم، بهتر می توانند در برابر بیماری ها و حمله حشرات مقاومت کنند. سمپاشی سالانه درختان می تواند سلامت آنها را تقویت کند. بهترین زمان سمپاشی درختان میوه برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده، اواخر زمستان یا اوایل بهار است.

علل انتخاب بهترین زمان سمپاشی در اواخر زمستان یا اوایل بهار چیست؟

در این زمان به خاطر عدم وجود برگ ها سموم کمتری برای پوشش درختان لازم است و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. همچنین پاشش سموم به آسانی صورت می گیرد و آفات کش ها به تمام شاخه ها، ساقه ها و تنه ی درختان تاثیر خواهد گذاشت

از علل دیگر انتخاب اواخر زمستان به عنوان بهترین زمان سمپاشی، می توان به نبود محصول اشاره نمود که مسمومیت در محصول ایجاد نمی گردد. استفاده از سم در زمان باز شدن شکوفه ها، منجر به آسیب زدن به زنبورها، گرده افشانی و شکوفه ها می شود. عدم گرده افشانی مناسب، منجر به کاهش بازدهی در میوه می شود.

عوامل دیگر در انتخاب بهترین زمان سمپاشی کدامند؟

عوامل دیگر در انتخاب تاثیرگذاری سمپاشی بر روی هدف، باران و رطوبت هوا است. انتخاب روزهای بدون بارندگی در اوایل بهار بسیار مهم است. از طریق باران سموم از روی گیاهان شسته و وارد خاک می شوند. در واقع بهترین زمان سمپاشی زمانی است که خاک نیمه مرطوب باشد و آب و هوا بدون بارش و خنک پیش بینی شود. برای حرکت شیره در گیاه و اثر بخشی سموم، به رطوبت نیاز است، بنابراین بهتر است یک روز بعد از سمپاشی آبیاری انجام شود. در بعضی از مزارع و باغات به دلیل سخت شدن پاشیدن سم، آبیاری بعد از سمپاشی صورت می گیرد.

 

بهترین زمان برای عملیات سمپاشی و کوددهی از طریق محلول پاشی برگ چه زمانی هست؟

هنگامی که دمای هوا بین 15 تا 30 درجه باشد.‎‎ چون که نور آفتاب به صورت عمود و مستقیم بر درختان می تابد و قطره های سم بر روی برگ درختان به عنوان ذره بین عمل می کند و منجر به سوزش برگها می شود. همچنین حرارت بالا موجب تبخیر سریع سم شده و باعث عدم اثربخشی سم در ساقه ها و شاخه های درختان می شود.

بین ساعت 9 تا 10 صبح و یا بین ساعت 6 تا 7 عصر بهترین زمان جهت عملیات محلول پاشی(کود یا سم) می باشد.

بدلیل اینکه کود یا سموم از طریق سیستم آوندی می توانند جذب گیاه یا درخت بشوند جدا از بحث کاهش عملکردی کود یا سم ممکن است رطوبت بوجود آمده خود محرکی باشد برای فعال شدن بیماریهایی مثل: سفیدک، لکه غربالی، آنتراکنوز و موارد دیگر. البته انتخاب بهترین زمان سمپاشی در طول روز علاوه بر مطالب فوق به انتخاب نوع سم نیز بستگی دارد.

شما میتوانید محصول گوجه فرنگی خود را با پهپاد کشاورزی سیرنگ سمپاشی کنید و تمامی آفات موجود در مزرعه را از بین ببرید:

با ما در ارتباط باشید: 09916434964

برای مشاهده ویدئوی سمپاشی گوجه فرنگی روی اینجا  کلیک کنید

 

 


علیرضا رحیمی، تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۸


گوجه فرنگی سمپاشی گوجه فرنگی

این مطالب را هم بخوانید!

آزمون خاک

این مطلب توسط پروازیاران سیرنگ منتشر شده است

ادامه مطلب »

ملخ پهپاد کشاورزی 16 لیتری انق...

آیا راجع به پهپاد کشاورزی چیزی می دانید؟ از ویژگی‌های ملخ پهپاد کشاورزی چه می دانید؟ مزایای استفاده از ملخ پهپاد کشاورزی چیست؟ از پهپادهای کشاورزی سیرنگ چیزی می دانید؟ معرفی ملخ پهپاد کشاورزی ملخ پهپاد کشاورزی یک ابزار نوآورانه در کشاورزی مدرن است که برای انجام عملیات‌های مختلفی مانند اسپری کود...

ادامه مطلب »

رشد اقتصادی در بخش کشاورزی

بله، بدون شک. رشد اقتصادی در بخش کشاورزی موضوعی جالب و اهمیت‌آمیز است. این موضوع به طور معمول شامل عوامل مختلفی می‌شود که می‌توانند به توسعه اقتصادی در این حوزه کمک کنند. در زیر، تعدادی از عوامل مؤثر در رشد اقتصادی بخش کشاورزی آورده شده‌اند: 1. تکنولوژی و نوآوری: بهبود فناوری در کشاورزی می‌تواند...

ادامه مطلب »

در سراسر ایران با کاربران حرفه‌ای

عملیات کارشناسان سیرنگ

استان مازندران
استان گلستان
استان آذربایجان

+98 21 4417 9162

مدیر فروش داخلی 107

+98 21 4417 9168

کارشناس فروش 1 - داخلی 101

+98 21 4417 9112

کارشناس فروش 2 - داخلی 102

+98 21 4417 9218

کارشناس فروش 3 - داخلی 103

+98 21 4417 9234

مدیر ترویج - داخلی 108

+98 21 4417 9228

خدمات پس از فروش - داخلی 116